Seksoholizm a uczucia

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii seksualnej, w który te potrzeby panują nad innymi, będąc o sensie życia". Ukazuje się na rozmaite rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z rady na istniejącą w zeszłych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na nietypowe zachowania seksualne problem pewno istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród obecnym problemem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w dalekich organizacjach i budowach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka tworzy zgubny pomysł na nowe sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był tylko preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.